Ako uskladniť zeleninu alebo konzervovať kovové predmety? Ako vyčistiť veci, pokvapkané voskom zo sviečok?

Ako šikovne uskladniť zeleninu

Mrkva, zeler alebo petržlen nastrúhame na hrubom strúhadle, zelenú vňať a cibuľu (červenú aj bielu) nasekáme a všetko dobre usušíme. Kto chce, môže usušiť aj nahrubo nastrúhaný cesnak. Sušená zelenina stratí na objeme a nezaberá toľko miesta v mrazničke. Nemusíme ju však uskladniť len v mrazničke, ale aj v akýchkoľvek sklenených dózach, v ktorých bez problémov vydržia do budúcej jesene. Dózy so sušenou zeleninou môžu navyše ozdobiť kuchyňu. Takto upravenú zeleninu používame do polievok, pod mäso, na šťavy aj do omáčok.

Ako konzervovať kovové predmety včelím voskom

Včelí vosk v kovovej nádobe rozohrejeme na čo najvyššiu teplotu, ale rozohriaty vosk nesmie peniť, pretože v tom prípade hrozí, že včelí vosk z nádoby pretečie a na otvorenom ohni začne horieť. Kovový predmet najprv nahrejeme a potom ho ponoríme do rozohriateho vosku a po vybratí necháme vosk odkvapkať. Vosk môžeme tiež nanášať štetcom, ktorý však pred nanášaním necháme vo vosku prehriať, aby pri natieraní vosk nezačal rýchlo tuhnúť.

Ako odstrániť vosk nakvapkaný zo sviečok

Kovový svietnik pokvapkaný voskom sa zle čistí, ale keď ho dáme na chvíľu do mrazničky, vosk potom ľahko odstránime. Pokiaľ vosk pokvapkal leštený nábytok, je to trochu zložitejšie. Vosk nahrejeme fénom a keď sa rozpustí, odsávame ho papierovými utierkami, kým to ide. Pokiaľ takto z nábytku neodstránime všetok vosk, postup opakujeme. Po odstránení vosku postihnuté miesta dočistíme jemnou handričkou, ktorú namáčame do vopred pripraveného roztoku octu a vody v pomere 1:1.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *