Alobal a jeho využitie. V domácnosti, na záhrade, na brúsenie nožov či na banány

Ako využiť alobal v kuchyni vieme asi všetci. Každý ho máme doma schovaný a z času na čas ho použijeme na varenie alebo do neho zabalíme desiatu. Málokto však vie, že alobal má aj množstvo ďalšieho využitia v domácnosti alebo na záhrade. Poďme sa teraz na ďalšie využitie alobalu bližšie pozrieť.

Využitie alobalu

Využiť alobal môžete teda nielen v domácnosti, ale aj na záhrade, kde ho môžete využiť na zbavenie sa hmyzu okolo rastlín. Niektorý hmyz rastlinám nevadí, ale iný môže byť otravný alebo rastlinám priamo škodiť. Pokiaľ okolo rastliny do pôdy primiešate kúsky alobalu, tak ten by mal hmyz spoľahlivo odpudiť.

Alobal môžete použiť aj na vystlanie kvetináčov pre rastliny. Vďaka alobalu budú mať rastliny viac tepla a bude sa im lepšie dariť. Dôležité však je alobal na niekoľkých miestach prepichnúť, aby nezadržiaval vodu. Prebytočná voda by mohla spôsobiť hnitie korienkov rastlín.

Brúsenie nožov a nožníc

Využiť alobal môžete aj na nabrúsenie noža. Pokiaľ nemôžete nájsť svoju brúsku a potrebujete rýchlo nabrúsiť svoj obľúbený nôž, tak postačí alobal pokrčiť do guličky. O guličku pokrčeného alobalu potom nôž jednoducho nabrúsite.

Rovnako tak môžete využiť alobal na nabrúsenie nožníc. Alobal niekoľkokrát prehnete tak, aby mal na sebe minimálne 8 vrstiev. Nožnicami potom alobal niekoľkokrát prestrihnete, a tým svoje nožnice dokonale nabrúsite.

Alobal využijete aj inak

Ak máte radi banány, ale štve vás, že po zakúpení vždy rýchlo začnú černieť, tak s tým vám môže alobal tiež pomôcť. Po zakúpení a prinesení banánov domov alobalom zamotajte odtrhnuté miesto banánov do alobalu. Výrazne tým predĺžite ich životnosť.

Ďalšou možnosťou využitia alobalu je zatemnenie okien alebo skleníka. Alobal veľmi dobre odráža slnečné lúče, takže môžete dokonale zatemniť miestnosť alebo skleník na mieste, kde potrebujete. Ak si napríklad chcete urobiť izbu na hranie počítačových hier, tak postačia sklenené výplne okien z vnútornej stravy vylepiť alobalom. Tým si urobíte dokonale temnú miestnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *