Odmrazovanie chladničky. Ako správne odmraziť chladničku

Vlastníci starších typov chladničiek musia odmrazovať chladničku v pravidelnom intervale, aby nedochádzalo k jej namŕzaniu a zníženiu účinnosti. Odmraziť chladničku je potrebné nielen kvôli slabšej účinnosti, ale aj kvôli menšej spotrebe energie, ktorú chladnička na chladenie potrebuje.

Pokiaľ vlastníte starší typ chladničky, ktorá nemá funkciu automatického odmrazovania, tak musíte námrazu na zadnej stene strážiť. Ako správne odmraziť chladničku? Odmraziť chladničku nie je nič zložité, len to chce pravidelnosť.

Odmraziť chladničku si môžete naplánovať na deň pred nákupom, teda na deň, kedy nemáte v chladničke veľa vecí, pretože sa chladnička pred odmrazením musí kompletne vypratať. Keď budete mať chladničku kompletne vypratú, tak ju vypnite zo zástrčky.

Keď sa rozhodnete odmraziť chladničku, tak musíte na zem k jej prednej strane dať čo najviac savé utierky alebo starú handru, ktorá bude zachytávať vodu, ktorá začne z chladničky vytekať. Väčšinou odmrazenie chladničky trvá zhruba 4 hodiny.

Pokiaľ sa rozhodnete odmraziť chladničku rýchlejšie, musíte dodržiavať pár pravidiel

Rozhodne sa nesnažte odmraziť chladničku násilím, teda akýmkoľvek spôsobom sa snažiť ľad odtrhnúť od zadnej steny chladničky. Mohlo by tak dôjsť k nenávratnému poškodeniu chladničky. Rovnako sa nesnažte rozohrievať ľad v chladničke napríklad fénom alebo teplovzdušnou pištoľou.

Najlepšie je nechať chladničku odmraziť pri izbovej teplote. Pokiaľ sa budete naozaj veľmi ponáhľať, tak si môžete pomôcť teplou vodou v hrnci.

Dôležité je však použiť iba teplú vodou, nie vrelú. Hrniec s teplou vodou postavíte do spodnej časti chladničky. Teplá voda potom pomôže k rýchlejšiemu odmrazeniu chladničky. Nezabudnite ani na poriadne umytie chladničky.

Pri príležitosti odmrazenia chladničky je dobré chladničku poriadne vyčistiť. Aj keď si každý dáva pozor, aby dával do chladničky len čisté potraviny, tak sa z času na čas stane, že nám do chladničky niečo vytečie. V momente, keď je chladnička pri izbovej teplote, je najlepší čas na jej poriadne vydrhnutie.

Pred zapnutím chladničky ju nechajte poriadne vyschnúť a dostatočne vopred nachladiť. Pokiaľ máte potraviny niekde uchované v chlade počas odmrazenia chladničky, tak si chladničku vopred určite nechajte nachladiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *