Ako vyčistiť filter digestora?

Filter digestor môžeme úplne seriózne považovať za najšpinavšiu vec v našej kuchyni, ktorá okrem toho, že nechutne vyzerá, smrdí starým olejom, či masťou, spôsobuje aj alergie. Navyše sa občas stane, že už nemá ani ťah. Tam, kde nepomáhajú chemikálie, pomôžeme my. Poďte sa s nami pozrieť na najjednoduchší a zároveň najúčinnejší spôsob, ako vyčistiť špinavý filter z digestora.

Hromadí sa v ňom veľké množstvo tuku, prachu a neraz aj sadze a mnohokrát je nechutné sa naň pozerať. Pamätajte si však, že nič nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. Aj nezávideniahodný digestor sa môže zmeniť na lesknúci sa nástroj, ktorý si budete pri varení opäť radi púšťať. Ako na to?

Postačí vám horúca voda a sóda

Vo veľkom hrnci, takom aby ste doň potom mohli filter namočiť, si nechajte ohriať vodu, tak aby ešte nevarila. Do horúcej vody potom vysypte celý balíček jedlej sódy.

Vložte filter z digestora do hrnca tak, aby voda omývala aspoň polovicu filtra. Nechajte ho vo vode niekoľko minút, a keď vidíte, že filter je už čistý, opakujte postup a otočte do hrnca druhú polovicu filtra.

Máte filter digestora veľmi zamastený?

Pokiaľ máte filter až tak zamastený, že ani prechádzajúce riešenie nepomohlo, máme pre vás ešte jedno riešenie. Na to si ale budete musieť pootvárať okná. Pokiaľ je tuk až hlboko v drážkach filtra, vložte filtre do horúcej vody, do ktorej ste pridali amoniak. 1/2 šálky amoniaku pridávame do 3,5 litra vody. Otvorte všetky okná, zapchajte si nos a kým sa filter čistí, choďte aspoň do vedľajšej miestnosti.

Tip na záver

Filtre by ste mali čistiť aspoň 1x za rok. V opačnom prípade sa môže stať, že budete dlhodobo dýchať znečistené výpary, ktoré neprospievajú nielen alergikom, ale aj zdravým ľuďom. Je dokázané, že pokiaľ používate znečistený filter a v krátkom čase začnete mať problémy s upchávaním nosa, dusivým kašľom, či dýchaním, môže to byť dôsledok používania znečisteného digestora. Dávajte si na svoje zdravie pozor a čistite preto svoj digestor pravidelne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *