Ako vyčistiť teflónovú panvicu aj bez jari

Zaobstarať si do kuchyne teflónovú panvicu naozaj nie je vôbec zlý nápad, pretože poskytuje nielen možnosť jednoduchej prípravy jedla, ale aj jej čistenia. Na kvalitnú teflónovú panvicu nemusíte pridávať príliš veľa tuku, takže dokážete smažiť len na slabej vrstve a vďaka tomu aj zdravo.

Teflónová panvica si však žiada svoje špeciálne zaobchádzanie a opatrnosť. Odmenou sú dokonalé akumulačné vlastnosti teflónu a rovnomerné roznášanie tepla na panvičke, kedy sa vám budú potraviny variť na celej ploche rovnako, a to je napríklad pri vyprážanie naozaj dôležité.

Čistenie teflónovej panvice

Pokiaľ máte teflónovú panvicu neponičenú, tak by nemalo dochádzať k žiadnemu pripaľovaniu jedla. To znamená, že by po dokončení varenia malo stačiť panvicu vytrieť iba pomocou savého obrúska. Obrúskom zotrite všetku mastnotu a panvica by mala byť dokonale čistá.

Aj tak by to však chcelo aspoň raz za čas umyť panvicu dôkladnejšie.

Môže teflónová panvica do umývačky?

Ak si lámete hlavu s umývačkou riadu, tak aj tam môžete panvičku pokojne umývať. Základom je uloženie panvice do umývačky tak, aby sa jej povrch nedostal do kontaktu so žiadnym iným predmetom a nedošlo tak k poškriabaniu povrchu panvice.

Dôkladné čistenie aj bez použitia jari

Pre tento druh riadu je vôbec najlepšie nepoužívať agresívne saponáty na umývanie riadu, ktoré postupom času narúšajú ich povrch, vďaka čomu potom môže dochádzať k pripaľovaniu potravín.

Trik s hrubozrnnou kuchynskou soľou

Na dôkladné čistenie teflónovej panvice môžete potom použiť jednoduchý trik s hrubozrnnou kuchynskou soľou. Soľ nasypete na teflónovú panvicu a necháte ju rozohriať na platni alebo v rúre. Vďaka vrstve soli dôjde k rozpusteniu všetkých nečistôt. Potom už stačí iba panvičku poriadne umyť pod tečúcou vodou.

Kedy je čas na obstaranie novej panvice?

Pokiaľ sa budete k panvici správať opatrne, tak môžete výrazne zvýšiť jej životnosť. Používajte teda pri miešaní alebo obracaní pokrmov len drevený riad a vyvarujte sa styku s nožmi. Keď uvidíte, že sa na panvici začne na niektorých miestach pripaľovať jedlo, tak prišiel čas na jej výmenu, pretože v takom prípade už prestáva plniť svoju funkciu.

Nesnažte sa povrch teflónovej panvice ani nijako opravovať, pretože variť na poškodenom teflónovom povrchu je nevhodné.

2 názory k “Ako vyčistiť teflónovú panvicu aj bez jari

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *