Dokonale čisté poháre. Vyleštite ich ľahko a rýchlo pomocou bežných domácich surovín

Nedarí sa vám po bežnom umývaní mať dokonale čisté poháre? Alebo vám necháva umývačka riadu na pohároch šmuhy? Väčšinou za týmto problémom stojí vodný kameň, ktorý treba filtrovať. Prípadne poháre po umývačke ešte ručne doleštiť.

Aj poháre, ktoré umývate v ruke, môžete preleštiť do dokonale priezračného lesku s použitím bežných domácich surovín.

Prečo nie sú po umývaní pohára dokonale čisté poháre?

Mať dokonale čisté poháre je snáď snom každej gazdinky. Predsa len šmuhy na pohároch pred návštevou nevyzerajú vôbec dobre. Pokiaľ sa ešte k tomu jedná o poháre na pivo alebo víno, tak je to snáď aj spoločensky neprípustné.

Väčšinou za šmuhami na pohároch stojí vodný kameň alebo zle vyschnuté poháre. Pokiaľ umývate riad  ručne, tak musíte nechať pohár dokonale odkvapkať hore dnom na kuchynskom rošte, kde má voda šancu odtekať. Aj tak sa môže stať, že na pohároch nájdete kvapky.

Ako vyleštiť poháre?

Pokiaľ máte problém s umývačkou, ktorá vám necháva na pohároch škaredý šedý povlak, tak môžete začať s poriadnym vyčistením umývačky a doplnením soli.

V prípade, že predchádzajúci krok nepomôže, môžete namiesto leštidla dať do nádobky na leštidlo ocot. Takto potrebujete jednu celú nádobku na leštidlo v umývačke a uvidíte okamžité výsledky.

Ak umývate riad v ruke a chcete mať dokonale čisté poháre, tak postačí handričku a ocot. Vždy si zvoľte handričku alebo obrúsok, ktorý perfektne saje a nenecháva na pohároch chĺpky. To môže robiť aj niektorá kuchynská utierka.

Čistenie pohárov octom

Handričku si namočíte v octe a celý pohár dokonale vyleštíte od usadeného vodného kameňa. Vďaka tomu bude pohár dokonale čistý a priezračný. Rovnaký postup môžete samozrejme zvoliť aj na preleštenie po vybratí pohárov z umývačky.

Použiť môžete aj kyselinu citrónovú

Čisté poháre môžete mať aj vďaka kyseline citrónovej, ktorú použijete podobne ako ocot. Ak máte doma klasickú citrónku do čaju, tak ju môžete použiť aj na leštenie. Pokiaľ máte kyselinu citrónovú v prášku, tak si ju jednoducho rozmiešate vo vode.

Pri použití kyseliny citrónovej sa nemusíte báť vôbec žiadneho zápachu, ako keď použijete na leštenie pohárov ocot.

Názor k “Dokonale čisté poháre. Vyleštite ich ľahko a rýchlo pomocou bežných domácich surovín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *